برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]
نرم‌افزار آمار همراه مشخصات نرم افزار

نرم‌افزار آمار همراه برای تلفن‌های همراه هوشمند یکی از محصولات نرم‌افزاری مرکز آمار ایران است که به‌منظور اطلاع‌رسانی اقلام و شاخص‌های آماری کلیدی مرکز آمار ایران به کاربران طراحی شده است. این بسته نرم‌افزاری سازگار با استاندارد‌های واسط کاربری است و بر روی تلفن‌های همراه با سیستم عامل اندروید 4،2،2 به بالا قابل نصب و راه‌اندازی است.

با استفاده از این نرم‌افزار امکان اطلاع از شاخص‌های آماری کلیدی اعم از شاخص‌های جمعیتی، نیروی انسانی و اقتصادی به‌صورت سالانه، فصلی و ماهانه در سطح کل کشور و استان‌ها فراهم گشته است و کاربران می‌توانند هم به‌صورت برخط و هم غیربرخط از وضعیت شاخص‌های مذکور اطلاع پیدا کنند و علاوه بر آن نمودارهای مرتبط با آن را نیز مشاهده نمایند. 
نرم‌افزار آمار همراه  نحوه نصب و راه‌اندازی

برای استفاده از این نرم افزار کافی است فایل آن را از اینجا دانلود نمایید. سپس آن را بر روی یک پوشه دلخواه در گوشی تلفن همراه و یا تبلت خود کپی نمایید. پس از آن لازم است که به پوشه مربوطه بروید و یکبار فایل آن را نصب نمایید. با این کار نرم افزار آمار همراه بر روی گوشی یا تبلت شما نصب می‌شود و در میان برنامه‌های نصب‌شده شما، آیکون ورودی آن (به شکل لوگوی مرکز آمار ایران) نمایش داده می‌شود.
نرم‌افزار آمار همراه  دسترسی به شاخص‌هابرای دسترسی به شاخص مورد نظر خود، از طریق صفحه گروه شاخص‌ها با انتخاب یکی از گروه شاخص‌های جمعیتی، شاخص‌های نیروی انسانی و شاخص‌های اقتصادی به صفحه شاخص‌های کلیدی خاص آن گروه منتقل می‌شوید که در آن فهرست شاخص‌ها آمده است و با انتخاب هر شاخص، توضیحات آن شامل تعریف شاخص و مأخذ آن نشان داده می‌شود و در کنار آن بخش گزارش‌ها و نمایش‌ها تعبیه شده که از طریق آن امکان گزارشگیری و مشاهده مقادیر شاخص‌ها و نیز نمودارهای مربوط به آن فراهم گردیده است.
نرم‌افزار آمار همراه  نحوه گزارشگیریبرای مشاهده مقادیر شاخص‌ها به‌صورت جدول ابتدا سطح گزارش را تعیین نمایید که شامل موارد زیر است:کشوری – شامل داده‌های آماری در سطح کل کشوراستانی – شامل داده‌های آماری مربوط به یک استان خاصمقایسه استانی – شامل نمایش داده‌های آماری همه استان‌های کشور در کنار همپس از آن بسته به نوع شاخص می‌بایست انتخاب‌های دیگری از قبیل جنسیت، سال، استان، زمان (سالانه یا ماهانه) تعیین شود و در نهایت با زدن دکمه مربوطه به مشاهده نتایج در قالب جدول، نمودار هیستوگرام و نمودار میله‌ای دست یابید.
نرم‌افزار آمار همراه  نحوه بروزرسانیبا نصب این نرم افزار بر روی گوشی تلفن همراه یا تبلت، نخست مقادیر شاخص‌ها تا زمان انتشار اولیه قابل نمایش و گزارشگیری است. برای دریافت آخرین وضعیت شاخص‌های آماری لازم است اتصال اینترنت گوشی شما برقرار باشد تا در جریان وضعیت انتشار آخرین نسخه نرم افزار قرار گیرید.
نرم‌افزار آمار همراه  ارتباط با مادر صورت مشاهده هر گونه خطا و اشکال در سامانه و یا در صورت داشتن هرگونه نظر و پیشنهاد، از طریق صفحه ارتباط با ما نظرات اصلاحی خود را ثبت نموده و برای گروه درگاه ملی آمار ارسال نمایند.
برای دانلود نرم افزار آمار همراه کلیک نمایید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.