پرسشنامه رایگان
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

هدف از ساخت این پرسشنامه ارزیابی سرسختی ذهنی در نوجوانان است.

این پرسشنامه دارای 18 سوال و 5 بعد:

  • توانایی در حفظ تعهد
  • چالش
  • اعتماد بین فردی
  • اعتماد به توانایی در کنترل بر زندگی
  • کنترل هیجانی می باشد.

روایی و پایایی پرسشنامه سرسختی ذهنی در نوجوانان (MTSOA) تایید شده است.

 

دانلود رایگان پرسشنامه سرسختی ذهنی در نوجوانان

 

آیا برای شما هم جالب است راز موفقیت بزرگان جهان را بدانید؟ تا به حال چه کار هایی برای پرده برداشتن از این راز انجام داده اید؟ کتاب مطالعه کرده اید؟ در مقالات جستجو کرده اید؟ اخبار افراد موفق را دنبال کرده اید؟ به چه نتایجی دست پیدا کرده اید؟ به نظرتان تلاش، پشتکار، شانس چه چیزی بر موفقیت در زندگی نقش دارد؟
وقتی در سن نوجوانی هستیم چه کارهایی را باید انجام دهیم تا در بزرگسالی فرد موفقی شویم؟ آیا می دانستید یکی از رموز مهم موفقیت، برخورداری از سرسختی ذهنی است؟

بر اساس مطالعات انجام شده و کتب نوشته شده در زمینه موفقیت، سرسختی ذهنی نقش بسیار مهمی در کسب موفقیت دارد. اگر دوست دارید دستاورد های بزرگی در زندگی داشته باشید، حتما نباید فرد با استعدادی باشید اگر کمی پشتکار، میل و اشتیاق داشته باشید، می توانید به اهداف خود دست پیدا کنید و به اصطلاح موفقیت را در مشت خود بگیرید!

سرسختی ذهنی یعنی داشتن تلاش، پشتکار و اشتیاق برای دستیابی به هدف! برای هر فردی پیش می آید که از رسیدن به هدف ناامید شود و در میانه مسیر موفقیت جا بزند، اگر سرسختی ذهنی داشته باشیم حتی اگر برای رسیدن به اهدافمان خسته شدیم، تسلیم نمی شویم. سرسختی ذهنی یعنی من به عنوان فردی که خواهان موفقیت است، حتی زمانی که شرایط برایم سخت شود و با موانع روبه رو شوم، دست از اهدافم بر نمی دارم و تسلیم نمی شوم. پرواضح است که سر سختی ذهنی باعث می شود از موانع به راحتی عبور کنیم. اگر سرسختی ذهنی داشته باشیم به راحتی از رویاهایمان دست نمی کشیم!

یادتان باشد که سرسختی ذهنی فقط مختص برخی افراد نیست؛ هرکدام از ما می توانیم با کمی تمرین و تلاش این ویژگی را در خودمان ایجاد کنیم. برای ایجاد سرسختی ذهنی باید ذهنیت مثبتی از خودمان داشته باشیم، برای انجام هر کاری متمرکز باشیم و در نهایت اگر در جایی نیاز به کمک داشتیم از دیگران کمک بگیریم. برای کسب موفقیت باید با وسوسه ها مقابله کنیم و مقابل ترس هایمان با شجاعت بایستیم. اگر نوجوانی بتواند سرسختی ذهنی را در خود ایجاد کند و برای ارتقا آن تلاش کند، قطعا مسیر موفقیت را راحت تر طی می کند.

در صورتی که تمایل به ارزیابی متغیر سرسختی ذهنی در نوجوانان و مولفه های مرتبط با آن که شامل، توانایی در حفظ تعهد، چالش، اعتماد بین فردی، اعتماد به توانایی در کنترل بر زندگی، کنترل هیجانی می باشد، داشتید، می توانید از این پرسشنامه استفاده کنید.

دیدگاه شما

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.